Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Counter Strike


Counter-Strike (CS) je počítačová hra z pohledu první osoby (FPS), která se stala nejúspěšnější herní modifikací  (přes 9 milionů prodaných kusů celosvětově) a podle stránek Metacritic hra na internetu sklidila v průměru hodnocení 88 %.

CS vznikl jako modifikace (mod) do hry Half-Life od společnosti Valve corporation. Dnes je dostupný v několika plných i neplných verzích. Zatímco verze 1.5 a 1.6 jsou vytvořené na enqinu hry Half-Life, tak jeho pokračování Counter-Strike: Source běží na Source enqinu hry Half-Life 2. K dispozici je i verze Counter-Strike: Condition Zero, což je v podstatě vylepšená verze 1.6 rozšířená o hru pro jednoho hráče. V roce 2008 vydala společnost Nexon corporation hru Counter Strike Online, která je určená primárně pro asijský trh, běží na verzi CS: Condition Zero a využívá systém mikroplateb.

Základní princip spočívá v boji dvou týmů – protiteroristické jednotky (dále jen CT – z angl. Counter-terrorist) a teroristů (dále jen T – z angl. Terrorist). Na výběr je několik typů map, nejhranější jsou s pokládáním/zneškodňováním bomby (de_; na turnajích se hraje jen tento typ) a osvobozováním rukojmích (cs_).

Hráči na konci každého kola získávají podle osobního a týmového výkonu peníze (za zabití nepřítele, splnění úkolu), které využívají k nákupu zbraní a vybavení. Střílení do spoluhráčů či rukojmích vede k peněžnímu trestu.

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie


Facebook

Mail list
Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 21429
Měsíc: 136
Den: 11